Szaveltravel - Witamy Państwa serdecznie!

najlepsze greckie wakacje

tlo23

PANTELEIMONAS

gif1

to miejscowość położona w sercu Riwiery Olimpijskiej odwiedzana w sezonie głównie przez Greków, którzy cenią sobie spokój oraz soczystą zieleń dającą zbawienny cień w upalne lato. Ciche, spokojne, niezatłoczone, dysponujące najpiękniejszymi piaszczystymi plażami Riviery, pełne malowniczych greckich tawern, kafejek i beach-barów.

 

Sąsiedztwo pobliskich większych kurortów gwarantuje dla chętnych zabawę do białego rana w greckich dyskotekach:

Leptokaria ( odl.5 km) 

Platamonas (4 km) 

Nei Pori (6 km) 

 

Odległość z Panteleimonas do innych większych miast to:

Saloniki - 93 km,

Katerini - 26 km,

Larissa - 65 km.

Panteleimonas leży administr. w woj. PIERIA, którego stolicą jest KATERINI (odl. 26 km), geograficznie rzecz ujmując jest to grecka Macedonia, południowa część Riviery Olimpijskiej.

"Życie bez podróży jest jak potrawa bez soli."

(Elżbieta Dzikowska)

 

1. ROZMIESZCZENIE OŚRODKÓW W 2018

 Kliknij na zdjęcie by powiększyć:

 2. POSIŁKI

Standardowo lunche oferujemy grupom kolonijnym. Grupom dorosłych oferujemy 2 posiłki dziennie. Istnieje możliwość przygotowania dodatkowego posiłku w godzinach 14-15 w cenie 2 Euro / osoba.

Ośrodki obsługują-  stołówka usytuowana na terenie ośrodka Achilles oraz restauracja przy Hotelu Areti.
Oferujemy kuchnię polską i europejską. Poniżej przykładowe menu (kliknij by powiększyć) oraz godziny wydawania posiłków:

 

Śniadanie w formie bufetu w 2 turach:
I tura :  8.30 - 9.15
II tura : 9.30 - 10.15

Lunch (lekki posiłek południowy) serwowany w 2 turach:
I tura :  13.30 -14.00
II tura : 14.00 -14.30

Obiadokolacja serwowana mająca charakter polskiego trzydaniowego obiadu - zupa, danie główne, deser, napój owocowy) - serwowana w 2 turach:
I tura :  18.00 -18.45
II tura : 19.00 -19.45

Zupę serwujemy w wazach.

 Kto ma ochotę na dokładkę może swobodnie podejść z wazą do obsługi i poprosić o ponowne napełnienie.

Drugie danie serwowane.

 

 Do obiadokolacji na deser podawane są albo lokalne owoce np. arbuz/melon/nektarynki/brzoskwinie/pomarańcze oraz napój (pomarańczowy/grapefruitowy/wiśniowy/malinowy) - bez dodatkowych dopłat.

 

3. JAK TO JEST W GRECJI...

009

 

  Większości łazienek w apartamentach czy hotelach w Grecji ma 3 aspekty

   nieco dziwne dla nas... (czytaj więcej)

 

 

 

 

 

4. RESTAURACJE, TAWERNY, BARY, PIZZERIE

tawerny

Ceny w greckich tawernach są nieco wyższe od tych w Polsce, ale trzeba wziąć pod uwagę że większość potraw to porcje dla 2-4osob... (czytaj więcej)

 

 

 

5. SKLEPY

W całej miejscowości co chwilę znajdziecie Państwo sklepy-markety  typu „mydło i powidło”. Można w nich    kupić  wszystko począwszy od chleba, wędlin, napojów a skończywszy na pontonach, matach na plażę,    krzesłach czy sprzęcie do pływania... (czytaj więcej)

 

 

6. CO KUPOWAĆ?

CO KUPIĆ

Z tym zazwyczaj jest problem trudno zorientować się w ciągu turnusu, czyli 10ciu dni gdzie i po co warto zajrzeć, a co omijać Postaramy się w tym Państwu pomóc.  (czytaj więcej)

 

 

 

7. GDZIE KUPOWAĆ?

TARG  Nasze praktyczne sugestie...(czytaj więcej)

 

 

8. TUNEL I PRZEJŚCIE POD ZAMKIEM DO MIEJSCOWOŚCI PLATAMONAS

  

 Prosze Państwa! pod zamkiem przy morzu działa od sezonu 2017 kawiarnia GALLARA z ładnym widokiem na morze, leżakami i przystępnymi cenami...

Pomimo tego przejście przez zaadoptowany na kawiarnię stary tunel kolejowy do PLATAMONAS jest zachowany, czynny i używany przez spacerowiczów...Sam tunel ładnie posprzątany i oświetlony. Przejście działa i jest otwarte niezależnie od kawiarni i jej godzin otwarcia. 

 

 

 

Firma NEO SZAVEL TRAVEL jest zarządzana przez p.Tomasza Wojnakowskiego i p.Macieja Szawel i nie bierze odpowiedzialności za działania oraz praktyki w stosunku do klientów prowadzone przez biuro p.Wojciecha Szawel -Szavel Travel  - ich byłego pracownika.

Panowie Tomasz Wojnakowski oraz Maciej Szawel działają nieprzerwanie w branży turystycznej od 2006 roku natomiast biuro p.Wojciecha założone zostało w 2013 roku.