Szaveltravel - Witamy Państwa serdecznie!

PANTELEIMONAS

to miejscowość położona w sercu Riwiery Olimpijskiej odwiedzana w sezonie głównie przez Greków, którzy cenią sobie spokój oraz soczystą zieleń dającą zbawienny cień w upalne lato. Ciche, spokojne, niezatłoczone, dysponujące najpiękniejszymi piaszczystymi plażami Riviery pełne malowniczych greckich tawern, kafejek i beach-barów. Sąsiedztwo pobliskich większych kurortów - Leptokaria ( odl.5 km) a z drugiej z Platamonas (4 km) czy Nei Pori (6 km) gwarantuje dla chętnych zabawę do białego rana w greckich dyskotekach i beach-barach. Odległość z Panteleimonas do innych większych miast to Saloniki - 93 km, Katerini - 26 km, Larissa - 65 km. W Panteleimonas posiadamy apartamentowce AMMOS, ACHILLES, VILLA MARIA, VILLA STELLA oraz Hotel ZOFIA, które posiadają pokoje 2-3-4 osobowe. Panteleimonas leży administr. w woj. PIERIA, którego stolicą jest KATERINI (odl. 26 km), geograficznie rzecz ujmując jest to grecka Macedonia, południowa część Riviery Olimpijskiej.

więcej >>>

Rozmieszczene ośrodków w 2016 roku

Kliknij na zdjęcie by powiększyć:

Posiłki

Standardowo lunche oferujemy grupom kolonijnym. Pozostałym grupom oferujemy 2 posiłki dziennie. Istnieje możliwość przygotowania dodatkowego posiłku w godzinach 14-15 w cenie 2 Euro / osoba.

Wszystkie ośrodki obsługuje stołówka usytuowana na terenie ośrodka Achilles.
Oferujemy kuchnię polską i europejską. poniżej przykłądowe menu (kliknij by powiększyć) oraz godziny wydawania posiłków:

Śniadanie w formie bufetu w 2 turach:
I tura : 8.30-9.15
II tura : 9.30-10.15

Lunch (lekki posiłek południowy) serwowany w 2 turach:
I tura : 13.00-13.30
II tura : 13.45-14.15

Obiadokolacja serwowana mająca charakter polskiego trzydaniowego obiadu - zupa, danie głowne, deser, napój owocowy) - serwowana w 2 turach:
I tura : 17.30-18.15
II tura : 18.30-19.15

Zupę serwujemy w wazach;

Kto ma ochotę na dokałdkę może swobodnie podejsć z wazą do obsługi i poprosić o ponowne napełnienie;

2 danie serwowane;

Do obiadokolacji na deser podawane są albo lokalne owoce np.arbuz/melon/nektarynki/brzoskwinie/pomarańcze albo kisiel/budyń oraz napój ( pomarańczowy/grejfrutowy/wiśniowy/malinowy) - bez dodatkowych dopłat.

Zobacz galerię bufetu śniadaniowego. Kliknij by powiększyć zdjęcie:

Jak to jest w Grecji...

Większości łazienek w apartamentach czy hotelach w Grecji ma 3 aspekty nieco dziwne dla nas... (czytaj więcej)

Restauracje, Tawerny, Bary, Pizzerie

Ceny w greckich tawernach są nieco wyższe od tych w Polsce, ale trzeba wziąć pod uwagę że większość potraw to porcje dla 2-4osob... (czytaj więcej)

Sklepy

W całej miejscowości co chwilę znajdziecie Państwo sklepy-markety typu „mydło i powidło”. Można w nich kupić wszystko począwszy od chleba, wędlin, napojów a skończywszy na pontonach, matach na plażę, krzesłach czy sprzęcie do pływania... (czytaj więcej)

Co kupować?

Z tym zazwyczaj jest problem trudno zorientować się w ciągu turnusu, czyli 10ciu dni gdzie i po co warto zajrzeć, a co omijać Postaramy się w tym Państwu pomóc.  (czytaj więcej)

Gdzie kupować?

Nasze praktyczne sugestie... (czytaj więcej)

Tunel i przejście pod zamkiem do miejscowości PLATAMONAS

Prosze Państwa! pod zamkiem przy morzu działa od sezonu 2017 kawiarnia GALLARA z ładnym widokiem na morze, leżakami i przystępnymi cenami.... Pomimo tego przejście przez zaadoptowany na kawiarnię stary tunel kolejowy do PLATAMONAS jest zachowany, czynny i używany przez spacerowiczów...Sam tunel ładnie posprzątany i oświetlony. Przejście działa i jest otwarte niezależnie od kawiarni i jej godzin otwarcia.