Szaveltravel - Witamy Państwa serdecznie!

najlepsze greckie wakacje

tlo23

PANTELEIMONAS

gif1

to miejscowość położona w sercu Riwiery Olimpijskiej odwiedzana w sezonie głównie przez Greków, którzy cenią sobie spokój oraz soczystą zieleń dającą zbawienny cień w upalne lato. Ciche, spokojne, niezatłoczone, dysponujące najpiękniejszymi piaszczystymi plażami Riviery, pełne malowniczych greckich tawern, kafejek i beach-barów.

 

Sąsiedztwo pobliskich większych kurortów gwarantuje dla chętnych zabawę do białego rana w greckich dyskotekach:

Leptokaria ( odl.5 km) 

Platamonas (4 km) 

Nei Pori (6 km) 

 

Odległość z Panteleimonas do innych większych miast to:

Saloniki - 93 km,

Katerini - 26 km,

Larissa - 65 km.

Panteleimonas leży administr. w woj. PIERIA, którego stolicą jest KATERINI (odl. 26 km), geograficznie rzecz ujmując jest to grecka Macedonia, południowa część Riviery Olimpijskiej.

 

„W moim życiu największymi dobroczyńcami okazały się podróże i sny”.

(Nikos Kazantzakiz)

 

skopelos DSC 0585SKOPELOS rejs - całodzienna wycieczka na urokliwą wyspę Archipelagu Sporad. Podczas rejsu wyśmienita zabawa na statku kapitana Kostasa połączona z nauką Zorby i degustacją Metaxy, na wyspie zwiedzanie stolicy oraz plażowanie ,opłynięcie wyspy dookoła i widok Skiathos od północnej, rzadko widzianej strony z ruinami twierdzy. Na wyspie możliowsc dojechania taksówką i odwiedzenia urokliwej "cerkwi na skale" znanej z filmu Mamma Mia (podczas duetu Pierca Brosnana i Maryl Streep).
Cena - 48 Eur.

 

skiatos - szaveltravelSKIATHOS rejs - całodzienna wycieczka na malowniczą wyspę Archipelagu Sporad. Podczas rejsu wyśmienita zabawa na statku kapitana Kostasa połączona z nauką Zorby i degustacją Metaxy, na wyspie zwiedzanie oraz plażowanie na plaży Koukounaries słynącej w świecie ze "złotego" piasku.
Cena - 38 Euro.

 

 

olimp - szaveltravelOLIMP - wycieczka na szczyt Olimpu (schronisko Stavros), mitycznej siedziby greckich bogów ze wspaniałymi krajobrazami plaż Riviery Olimpijskiej w samym centrum największego w Grecji Parku Narodowego. Zwiedzanie Palias Panteleimonas - miasteczka o niepowtarzalnym jedynym w swoim rodzaju klimacie i uroku będącego pod ochroną i opieką Unesco. Zwiedzanie wyjątkowej miejscowości Litochoro z ciekawym charakterem i architekturą skąd prowadzi szlak na najwyższy szczyt Olimpu - Mitikas. Dla chętnych odwiedziny wąwozu rzeki Enipeas/kanionu Mavrolongos oraz wizyta w weneckiej twierdzy Castro. Niepowtarzalne widoki i okazja do zwiedzenia urokliwej okolicy. 
Cena - 15 Euro.

 

akropol - szaveltravelATENY - całodzienna wycieczka do miasta - legendy - kolebki kultury europejskiej, w programie Akropol, dzielnica Plaka, zmiana warty pod Parlamentem (dawnym Pałacem Królewskim) z Grobem Nieznanego Żołnierza,Agora Rzymska, Agora Grecka, Ogrody Narodowe, Stadion Panatenajski - miejsce pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich w 1896 r. W drodze powrotnej Termopile miejsce słynnej bitwy między Spartanami i Persami w 480 r. p.n.e.. Miasto z niezliczonymi zabytkami kultury antycznej. Na Akropolu do Państwa dyspozycji jest dodatkowy przewodnik.
Cena - 44 Euro.

 

akropol - szaveltravelMETEORY - wycieczka do "wiszących klasztorów" tak zwanego ósmego cudu świata. Nieprawdopodobne wrażenia zwiedzania unikalnego na skalę światową masywu skalnego z "przylepionymi" do niego bizantyjskimi klasztorami. Ponadto wizyta w prawdziwej wytwórni bizantyjskich ikon, połączona z pokazem metod ich wytwarzania oraz możliwością zakupów. W klasztorach do Państwa dyspozycji jest dodatkowy przewodnik.
Cena - 24 Euro.

 

saloniki - szaveltravelSALONIKI - wycieczka do greckiej stolicy Bizancjum, miasta które przepełnione jest zabytkami tego okresu. Zwiedzanie świątyni Hagia Sofia, Rotundy, Łuku Hadriana, rzymskiego Forum, Białej Wieży, Bazyliki Św.Dymitra czy Placu Arystotelesa. Zwiedzanie kończymy na starym salonickim targu gdzie mamy możliwość zakupów jak czynią to od wieków mieszkańcy Salonik. To magiczne, drugie największe po Atenach miasto Grecji, niepowtarzalne i nieporównywalne w swojej atmosferze i charakterze.

Cena - 24 Euro.

 

delfy - szaveltravel

DELFY - pępek świata starożytnego - jak mawiali o nich mieszkańcy. Malowniczo położone Delfy otoczone amfiteatralnie zboczami gór dające obraz antycznej potęgi do której pielgrzymowali po radę Pytii delfickiej cesarze i faraonowie. To najpopularniejsze greckie stanowisko archeologiczne otoczonego skałami Parnasu.Dobrze zachowane centrum kultu Apollina, gdzie Pytie przepowiadały przyszłość i wpływały na losy Grecji i świata starożytnego. Na szczególną uwagę zasługują pozostałości po Skarbcach Ateńczyków, Święty Krąg, Świątynia Apollina, teatr poświęcony Dionizosowi,czy stadion z trybunami dla 7 tys. widzów, gdzie odbywały się Igrzyska Pytyjskie. Część ciekawych zabytkowych eksponatów znajduje się do obejrzenia w muzeum.
Cena - 44 Euro.

 

riviera - szaveltravelRIWIERA - wycieczka po najciekawszych i najładniejszych miasteczkach Riwiery Olimpijskiej - Nei Pori, Paralii, Platamon pozwalająca zrozumieć fenomen turystyczny tego miejsca i poznać jego najładniejsze zakątki.
Cena - 15 Euro.

 

 

 

wieczór grecki - szaveltravelWIECZÓR GRECKI - wieczór połączony z pokazami sztuki tańca greckiego wraz z jego nauką, poza tym kuchnia grecka bez ograniczeń i także bez ograniczeń wyśmienite greckie wino z beczki. Słowem znakomita unikalna forma poznania biesiadnej greckiej kultury. 
Cena - 24 Euro.

 

 

 


Zapisy na wycieczki przyjmujemy na miejscu w Grecji. Dzieci poniżej 10-ego roku życia płacą połowę ceny, natomiast dzieci do 3-ego roku jadą z rodzicem/rodzicami/opiekunem bezpłatnie.

Bilety do zwiedzanych obiektów turyści kupują samodzielnie - np.:

  • Akropol - bilet 20 Euro (dzieci i młodzież do 18 roku życia wejście bezpłatne, nauczyciele z legitymacją międzynarodową wejście bezpłatne),
  • Meteory - wejście do klasztoru - bilet 3 Euro (zwiedzamy dwa klasztory),
  • Delfy - bilet wstępu na wszystkie obiekty 12 Euro, dzieci 6 Euro.

Na  wycieczki organizowane przez nasze biuro wyposażamy turystów w suchy prowiant oraz w przypadku  wycieczek całodziennych każdorazowo czekamy na nich z ciepłą obiadokolacją.

Firma NEO SZAVEL TRAVEL jest zarządzana przez p.Tomasza Wojnakowskiego i p.Macieja Szawel i nie bierze odpowiedzialności za działania oraz praktyki w stosunku do klientów prowadzone przez biuro p.Wojciecha Szawel -Szavel Travel  - ich byłego pracownika.

Panowie Tomasz Wojnakowski oraz Maciej Szawel działają nieprzerwanie w branży turystycznej od 2006 roku natomiast biuro p.Wojciecha założone zostało w 2013 roku.