Szaveltravel - Witamy Państwa serdecznie!

PANTELEIMONAS

to miejscowość położona w sercu Riwiery Olimpijskiej odwiedzana w sezonie głównie przez Greków, którzy cenią sobie spokój oraz soczystą zieleń dającą zbawienny cień w upalne lato. Ciche, spokojne, niezatłoczone, dysponujące najpiękniejszymi piaszczystymi plażami Riviery pełne malowniczych greckich tawern, kafejek i beach-barów. Sąsiedztwo pobliskich większych kurortów - Leptokaria ( odl.5 km) a z drugiej z Platamonas (4 km) czy Nei Pori (6 km) gwarantuje dla chętnych zabawę do białego rana w greckich dyskotekach i beach-barach. Odległość z Panteleimonas do innych większych miast to Saloniki - 93 km, Katerini - 26 km, Larissa - 65 km. W Panteleimonas posiadamy apartamentowce AMMOS, ACHILLES, VILLA MARIA, VILLA STELLA oraz Hotel ZOFIA, które posiadają pokoje 2-3-4 osobowe. Panteleimonas leży administr. w woj. PIERIA, którego stolicą jest KATERINI (odl. 26 km), geograficznie rzecz ujmując jest to grecka Macedonia, południowa część Riviery Olimpijskiej.

więcej >>>

Pielgrzymka/Wycieczka śladami Św. Pawła z Tarsu

Cena: 1999 zł/os

1-szy dzień – wyjazd z Polski w godzinach rannych, przejazd przez Słowację (postój na obiad), Węgry, Serbię do Grecji.

2-gi dzień - przyjazd do apartamentowca w Grecji w Panteleimona,odpoczynek, plażowanie i obiadokolacja.

3-ci dzień - wyjazd po wczesnym śniadaniu do miejscowości FILLIPI, pierwszego miasta w Grecji związanego z działalnością Św. Pawła, zwiedzanie wykopalisk,bazyliki,akropolu,łaźni oraz wiezienia w którym osadzony był Św. Paweł. Przejazd do KAVALLI (dawne Neapoli) miasta z którego w 48 roku pne Św. Paweł rozpoczął swoją działalność misyjną, zwiedzanie kościoła do którego przybył Sw.Paweł,oglądanie wspaniałej panoramy portu i starego miasta wraz ze starożytnym akweduktem. Wieczorny powrót do hotelu (Panteleimonas) i obiadokolacja.

4-ty dzień - wyjazd po wczesnym śniadaniu do SALONIK,drugiego miasta Grecji w którym Sw.Paweł spędził miesiąc, zwiedzanie miasta-perły Bizancjum - zobaczymy Łuk Tryumfalny Galeriusza, Rotundę, Rzymskie Collosseum, Łaźnie, Białą Wieżę oraz Hagia Sofię. W wolnym czasie możliwość zrobienia zakupów na tradycyjnym salonickim targu. W drodze powrotnej wizyta w miejscowości Veria gdzie zobaczymy Bemę Apostoła Pawła - miejsce z którego Sw.Paweł wygłaszał ewangelię. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja.

5-tydzień - przejazd po śniadaniu do portu na Chalkidiki stamtąd parogodzinny rejs dookoła Półwyspu Athos – miejsca-symbol Kościoła Grecko-Katolickiego (republika mnichów),popołudniowy powrót do hotelu (Panteleimonas) obiadokolacja, czas wolny i plażowanie.

6-ty dzień – dzień odpoczynku i plażowania, po obiadokolacji wyjazd do magicznego, malowniczego miasta Paleo Panteleimonas (miasteczko objęte ochroną Unesco), zachód słońca, późnowieczorny powrót do ośrodka.

7-my dzień - wczesnoporanny wyjazd do Aten - zwiedzanie Akropolu,Greckiej i Rzymskiej Agory,Stadionu Olimpijskiego,Świątyni Zeusa,zmiany warty pod Parlamentem,czas wolny w dzielnicy Plaka. Następnie przejazd autokarem do Koryntu,zwiedzanie ruin i miejsca z którego Św Paweł przemawiał do Koryntian. Późnowieczorny powrót do hotelu,obiadokolacja.

8-my dzień - wczesnoporanny wyjazd do starożytnego Pępka Świata - Świątyni Delfickiej. Zwiedzanie ruin i wykopalisk oraz muzeum,powrót popołudniem na obiadokolacje do hotelu do Panteleimonas.

9-ty dzień - wyjazd po śniadaniu do Meteorów, tzw ósmego cudu świata z wiszącymi klasztorami,po drodze wizyta przy źródłach Afrodyty (Świątynia Św Paraskiewi)oraz oryginalnej w wytwórni ikon,pokaz wytwarzania i malowania ikon starożytnymi technikami. Powrót w godzinach popołudniowych do Panteleimonas, obiadokolacja.

10-ty dzień - śniadanie odebranie suchego prowiantu na drogę i wyjazd do Polski

11-ty dzień - przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Cena zawiera:

  • transport autokarami klasy lux (dvd, klimatyzacja, barek, toaleta, rozkładane lotnicze fotele)
  • pełne ubezpieczenie KL,NNW i bagażu
  • 8 noclegów w apartamentowcu ***
  • 8 śniadań obiadokolacji
  • pilotów i przewodników
  • statek rejsowy na wycieczce wokół półwyspu Atos
  • suchy prowiant na drogę powrotną do kraju

Cena nie zawiera:

kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - ok 60e, oraz kosztów obiadu podczas podróży do Grecji.

Opcje:

możemy zaoferować w drodze do Grecji i powrotnej nocleg połączony ze zwiedzaniem miasta w Bratysławie, Budapeszcie lub Belgradzie.

  • dla grup dysponujących ograniczonym czasem możemy skrócić program pielgrzymki o dzień odpoczynku który nie zubaża merytorycznego programu wycieczki;

  • wszelkie ew. zmiany dotyczące przebiegu wycieczki,programu i czasu trwania,możemy ustalić indywidualnie,zależnie od potrzeb grupy.

Uwagi: Cena za udział w wycieczce przy grupie min 42-to osobowej.